Zadzwoń do nas : 575 779 889
Napisz do nas : biuro@grow.edu.pl

 

  • www.grow.edu.pl 4.jpg

Zespół marzeń - fazy tworzenia zespołu

Osoby tworzące zespół to zbiór zróżnicowanych osobowości z dużym rozstrzałem doświadczeń i kompetencji. Naturalnym jest więc, że jak każdy zespół będzie również podlegał procesom dla niego charakterystycznym – od formowania, poprzez tzw. okres burz, normowania, z czasem re-formowania lub rozwiązania aż do momentu synergii.

Czytaj więcej...

Budowanie zaufania w zespole. Jak stworzyć silny i spójny zespół?

Zarządzałeś kiedyś zespołem, w którym brakowało zaufania? Jeśli tak, to z pewnością wiesz jakie wyzwania  to za sobą niesie. Zespół bez zaufania nie jest zespołem: jest grupą pracujących ze sobą osób, którą charakteryzuje niedoinformowanie, brak współpracy, nieustanna walka o swoje prawa oraz przerzucanie odpowiedzialności na innych. Bez względu na to, jakie umiejętności oraz zdolności posiadają tworzące go osoby, rzadko wykorzystują one w pełni swój potencjał.  

Czytaj więcej...

4 zachowania, które utrudniają pracę w zespole

Sukces pracy zespołowej to suma wielu czynników. Samo istnienie zespołu tego sukcesu nie gwarantuje. W dużej mierze zależy on spójności zespołu oraz tego, w jaki sposób jego członkowie podchodzą do sytuacji problemowych. Umiejętność rozpoznawania oraz radzenia sobie z destrukcyjnymi zachowaniami sprawia, że praca zespołowa staje się efektywniejsza i bardziej produktywna. Jakie zachowania mogą to utrudniać?

Czytaj więcej...

Zbuduj zespół marzeń. 5 dysfunkcji pracy zespołowej.

Patrick Lencioni napisał w swojej książce poświęconej dysfunkcjom zespołu, że największą przewagą rynkową jaką możemy zbudować nie jest strategia czy technologia, ale praca zespołowa.  Aby była ona efektywna trzeba cały czas pracować nad 5 dysfunkcjami, które dotykają każdy zespół. Pytanie, ile czasu w naszych zespołach poświęcamy na minimalizowanie poniżej opisanych zagrożeń.

Czytaj więcej...

Po czym poznać toksyczną kulturę organizacyjną?

Dysfunkcyjna kultura organizacyjna to coś, co może zdarzyć się innym, ale nie nam - myślisz. Tymczasem to może się przytrafić każdemu. Stojąc na czele organizacji istotne jest, by przyglądać się wszystkim niepokojącym sygnałom płynącym z wewnątrz firmy i reagować na nie tak szybko, jak to jest możliwe, inaczej może okazać się, że jest już za późno.

Czytaj więcej...

Jak motywować się do pracy ?

Z motywacją bywa różnie. Raz jest, raz jej nie ma. Bywa, że patrzysz na pusty ekran, próbując zmusić się do napisania lub przeczytania czegokolwiek, a zamiast tego nie możesz zdobyć się, by wykonać najprostszy ruch lub zupełnie nie przykładasz się do tego co robisz. Takie chwile zdarzają się każdemu. Jak więc sprawić, by każdego dnia chciało nam się chcieć?

Czytaj więcej...

7 zasad skutecznego działania

Raz na jakiś czas zauważamy u siebie spadek efektywności. Okazuje się, że niby coś zaplanowaliśmy, ale cel nie został osiągnięty. Nagle okazuje się, że niemiłe zdarzenia układają się w „prawo serii”. Wówczas zaczynamy poszukiwania ulepszenia naszej efektywności. Część z nas zapisuje sobie postanowienia, inni „mają je w głowie”. Większość z nas jednak tych postanowień nie wdraża.

Czytaj więcej...