Zadzwoń do nas : 575 779 889
Napisz do nas : biuro@grow.edu.pl

 

  • www.grow.edu.pl 4.jpg

5 dobrych nawyków komunikacyjnych zespołów rozproszonych

Mówi się, że komunikacja w zespole rozproszonym jest jak tlen niezbędny organizmom do życia. Jest to trafne porównanie, ponieważ zespoły rozproszone nie mają tylu okazji do wzajemnych interakcji co zespoły zlokalizowane w jednym miejscu: ich członkowie nie uczestniczą w regularnych spotkaniach, nie spotykają się podczas przerw, nie dyskutują o problemach w porze lunchu.

Czytaj więcej...

Konflikty w zespołach międzykulturowych

Mówi się, że zespół pracuje lepiej jeżeli jego członkowie różnią się między sobą. Często jednak doświadczenie pokazuje coś innego. Różnice, zarówno te dotyczące wieku, płci, języka czy kultury, mogą wywołać konflikt, który sparaliżuje pracę zespołu i uniemożliwi osiąganie wyznaczonych celów. Nierozwiązany konflikt z kolei jest jednym z najczęstszych powodów, dla których zespoły osiągają mniejszą wydajność niż powinny.

Czytaj więcej...

Zespół marzeń - fazy tworzenia zespołu

Osoby tworzące zespół to zbiór zróżnicowanych osobowości z dużym rozstrzałem doświadczeń i kompetencji. Naturalnym jest więc, że jak każdy zespół będzie również podlegał procesom dla niego charakterystycznym – od formowania, poprzez tzw. okres burz, normowania, z czasem re-formowania lub rozwiązania aż do momentu synergii.

Czytaj więcej...

Budowanie zaufania w zespole. Jak stworzyć silny i spójny zespół?

Zarządzałeś kiedyś zespołem, w którym brakowało zaufania? Jeśli tak, to z pewnością wiesz jakie wyzwania  to za sobą niesie. Zespół bez zaufania nie jest zespołem: jest grupą pracujących ze sobą osób, którą charakteryzuje niedoinformowanie, brak współpracy, nieustanna walka o swoje prawa oraz przerzucanie odpowiedzialności na innych. Bez względu na to, jakie umiejętności oraz zdolności posiadają tworzące go osoby, rzadko wykorzystują one w pełni swój potencjał.  

Czytaj więcej...

4 zachowania, które utrudniają pracę w zespole

Sukces pracy zespołowej to suma wielu czynników. Samo istnienie zespołu tego sukcesu nie gwarantuje. W dużej mierze zależy on spójności zespołu oraz tego, w jaki sposób jego członkowie podchodzą do sytuacji problemowych. Umiejętność rozpoznawania oraz radzenia sobie z destrukcyjnymi zachowaniami sprawia, że praca zespołowa staje się efektywniejsza i bardziej produktywna. Jakie zachowania mogą to utrudniać?

Czytaj więcej...

Zbuduj zespół marzeń. 5 dysfunkcji pracy zespołowej.

Patrick Lencioni napisał w swojej książce poświęconej dysfunkcjom zespołu, że największą przewagą rynkową jaką możemy zbudować nie jest strategia czy technologia, ale praca zespołowa.  Aby była ona efektywna trzeba cały czas pracować nad 5 dysfunkcjami, które dotykają każdy zespół. Pytanie, ile czasu w naszych zespołach poświęcamy na minimalizowanie poniżej opisanych zagrożeń.

Czytaj więcej...

Po czym poznać toksyczną kulturę organizacyjną?

Dysfunkcyjna kultura organizacyjna to coś, co może zdarzyć się innym, ale nie nam - myślisz. Tymczasem to może się przytrafić każdemu. Stojąc na czele organizacji istotne jest, by przyglądać się wszystkim niepokojącym sygnałom płynącym z wewnątrz firmy i reagować na nie tak szybko, jak to jest możliwe, inaczej może okazać się, że jest już za późno.

Czytaj więcej...