Czym są szkolenia outdoor?

Szkolenia outdoor to szkolenia biznesowe, które dzięki swojej innowacyjnej formule pozwalają łączyć rozwój kompetencji pracowników z integracją. Są to wydarzenia o charakterze eventowym, jednak ich głównym celem jest edukacja, podczas gdy integracja jest jedynie wartością dodaną. Wartość merytoryczna szkoleń outdoor odpowiada aktualnym potrzebom organizacji, które określane są na podstawie badania potrzeb dokładnie w taki sam sposób, jak to się odbywa w przypadku szkoleń realizowanych w tradycyjnej formie.

Innowacyjność formuły szkoleń outdoor polega na tym, że angażuje ona pracowników na poziomie intelektualnym, fizycznym i emocjonalnym, co gwarantuje wysoką efektywność przyswajania wiedzy i umiejętności, a jednocześnie, dzięki zaangażowaniu pracowników także na poziomie społecznym, skutecznie ich integruje. Pod tym kątem em szkolenia outdoor przewyższają tradycyjne spotkania integracyjne, ponieważ każde działanie ma charakter edukacyjny oraz znajduje swoje uzasadnienie biznesowe. Ćwiczenia odbywają się w terenie i na sali szkoleniowej, gdzie następuje omówienie wniosków i przełożenie ich  na grunt zawodowy.

Najprościej rzecz ujmując, szkolenia outdoor to inaczej nauka przez doświadczenie. Uczestnicy eksperymentują, rozwiązują problemy i wypracowują rozwiązana, co zwiększa ich zaangażowanie w proces nauki oraz odpowiedzialność za własny rozwój. Następnie wraz z trenerem i zgodnie z Cyklem Kolba dostosowują wypracowane rozwiązania do własnej rzeczywistości zawodowej.

Szkolenia, które Państwu proponujemy realizowane są na trzech poziomach: pleasure, adventure i extreme, a ich wybór uzależniony jest od specyfiki grupy, stopnia trudności oraz celów edukacyjnych, które są do zrealizowania.

Jeżeli chcą Państwo uzyskać więcej informacji, zapraszamy do zapoznania się naszą ofertą szkoleń outdoor oraz do kontaktu pod numerem 575 779 889, lub pisząc na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.