Coaching

Coaching to metoda wspierania rozwoju, która opiera się na przekonaniu, że każdy człowiek ma w sobie potencjał, który pozwala mu mierzyć się z wyzwaniami wykorzystując w tym celu własne zasoby.

To czego potrzebuje osoba (coachee) w procesie coachingowym to drogowskazów, czyli wsparcia ze strony coacha, który pomoże zdefiniować cel do osiągnięcia i będzie stanowił wsparcie podczas całej podróży. Coach wspiera, ale nie pracuje za uczestnika procesu.

Dzięki coachingowi biznesowemu klient zyskuje:​

Coaching dla firm pomaga budować wizję rozwoju i perspektywę działań. Wspiera klienta w przechodzeniu z punktu A do punktu B w sposób możliwie najbardziej efektywny, twórczy i dający satysfakcję.

Q&A

Coaching realizowany jest w formie cyklu spotkań pomiędzy klientem a coachem, podczas których coach, poprzez aktywne słuchanie, stosowanie odpowiednich narzędzi i zadań rozwojowych oraz zadawanie pytań, towarzyszy klientowi w wyznaczaniu celów, odnajdywaniu wewnętrznych zasobów potrzebnych do ich realizacji oraz ustalaniu i wdrażaniu planów działań.

W zależności od potrzeb Klienta coaching może trwać od 3 do 6 miesięcy i dłużej. Czas trwania coachingu zależy w dużej mierze od liczby wyznaczonych krótko i długoterminowych celów. Zwykle przybiera on formę 5-8 półtoragodzinnych sesji, pomiędzy którymi Klient wykonuje zadania, pozwalających mu realizować wyznaczone cele.

Coach wspiera klienta w odkrywaniu i efektywnym wykorzystaniu osobistego potencjału celem podnoszenia jakości życia. Nie podchodzi on jednak do Klienta z pozycji eksperta czy autorytetu, a raczej z pozycji partnera stara się uwolnić drzemiący w nim potencjał. W procesie coachingowym najważniejszy jest klient oraz to, co dzieje się w jego głowie.

Przestrzeń na coaching pojawia się wtedy, kiedy Klient dostrzega w sobie potrzebę zmiany lub pozbycia się pewnych ograniczeń. Zmiana ta może wiązać się z konkretnym celem, który klient chciałby osiągnąć lub też ze znalezieniem takiego celu.

Coaching dla firm - dlaczego warto?

Na coaching dla osób z firmy warto zdecydować się wtedy, gdy wśród pracowników widzisz potrzebę zwiększenia ich kompetencji. Chodzi przede wszystkim o ich rozwój zawodowy i osobisty. Coaching biznesowy działa na osoby biorące w nim udział motywująco. Dzięki zadawanym pytaniom pozwala postawić słuszne oraz co najważniejsze – możliwe do realizacji cele, które są znaczące dla podniesienia efektywności w swojej pracy.


Spotkania z coachem wpływają też na zwiększenie pewności siebie, a więc umożliwiają też pracę nad relacjami wewnątrz firmy.

Dla kogo coaching biznesowy?

Z coachingu może skorzystać właściwie każdy, kto w swojej pracy spotyka się z pewną barierą. Spotkania z coachem przydadzą się przede wszystkim menadżerom i osobom na stanowiskach zarządzających, które pracują nad rozwojem organizacji. Praca z coachem pozwoli wskazać cele i ustalić plan działania, który pozwoli je osiągnąć. 

Rozwój zawodowy - nie pozwól sobie stanąć w miejscu

Każdy powinien mieć świadomość tego, że żeby praca dawała prawdziwą satysfakcję, nie można długo pozostawać w jednym miejscu. Właśnie dlatego tak ważne jest dbanie o rozwój zawodowy. Jako menadżerowie czy osoby zarządzające powinniśmy myśleć pod tym kątem zarówno o sobie, jak i pracownikach. Coaching biznesowy pozwoli Ci ustalić cele na najbliższy okres, a kolejne spotkania pozwolą to kontrolować. Jeśli zadbasz pod tym względem o siebie, łatwiej będzie zaplanować rozwój zawodowy osób, które Ci podlegają.

Poszukujesz poprawy swoich wyników?

Zadzwoń lub napisz

Postaw na dobrego coacha

Jeśli nie chcesz, by Twój rozwój osobisty przyczynił się do tego, że firma będzie stała w miejscu, zdecyduj się na coaching biznesowy. Twoim coachem nie może być jednak byle kto. Ważne, by była to osoba, która odpowiednio Cię pokieruje. Nie może ona jednak działać za Ciebie, a jedynie stanowić wsparcie w tym procesie. Możesz mieć pewność, że jeśli zdecydujesz się na coaching dla firm, który oferuje GROW, zyskasz profesjonalną pomoc w określeniu planów na Twój rozwój zawodowy. Po zakończeniu całego procesu będziesz w stanie postawić przed sobą cele i z konsekwencją do nich dążyć. Wpłynie to pozytywnie na funkcjonowanie całej organizacji oraz kontakt ze współpracownikami.

Coaching dla firm i profesjonalne szkolenia biznesowe

GROW tworzą eksperci, którzy do rozwoju osobistego i zawodowego podchodzą z prawdziwą pasją. Chcemy, żeby każdy mógł właśnie z takim zaangażowaniem realizować postawione przed sobą cele. Właśnie dlatego proponujemy coaching biznesowy. 

 

Jeśli w ramach coachingu okaże się, że do zrealizowania danego celu przydatne będzie zdobycie nowych lub poszerzenie posiadanych kompetencji, możemy przygotować projekt szkoleniowy. W GROW prowadzimy szkolenia branżowe, które mają znaczący wpływ na rozwój firmy.

Szkolenia stacjonarne i online

Spotkania realizowane w ramach coachingu dla firm mogą odbywać się w formie, która będzie Ci najbardziej odpowiadała. Możemy przeprowadzić kurs w formie spotkań online, ale jeśli możesz i masz chęć spotkania się z nami w Toruniu, zorganizujemy coaching stacjonarny. Zarówno jedna, jak i druga forma, pozwala dogłębnie przeanalizować Twoje potrzeby i pomóc w znalezieniu odpowiedniej ścieżki w rozwijającej się karierze. Chętnie nakierujemy też Twoich pracowników. Jeśli każda z osób działających w ramach Twojej firmy będzie miała przed sobą jasno postawiony cel, sukces będzie na wyciągnięcie ręki.

 

Szukasz ciągłego rozwoju? Znamy się na tym!

Zadzwoń lub napisz

Procesy coachingowe realizujemy zgodnie ze standardami ICF i ICC