Coaching zespołowy

Co to jest coaching zespołowy?

Coaching zespołowy (team coaching) to proces rozwojowy ukierunkowany na cały zespół. Uczestniczą w nim wszyscy członkowie zespołu jednocześnie. Proces prowadzony jest przez coacha zespołowego, którego celem jest pomoc zespołowi w wypracowaniu usprawnień i optymalizacji pracy, tak aby każdy w zespole mógł efektywniej pracować z innymi dla wspólnego celu. Coaching zespołowy może przełożyć się pozytywnie na działanie każdej grupy pracowników.

Coaching zespołowy a coaching grupowy - czym się różnią?

Zanim zdecydujesz się na pracę z coachem, warto wyjaśnić różnice dzielące coaching grupowy od zespołowego. W obydwu przypadkach coach działa z grupą. Coaching grupowy dotyczy osób, które łączą podobne potrzeby, ale nie mają wspólnego celu. Natomiast w coachingu zespołowym bierze udział grupa, która na co dzień działa jako zespół i dąży do tego samego.

Zasady coachingu zespołowego:

zespół to całość więc coach pracuje z całym zespołem

cele do osiągnięcia definiuje zespół
wszyscy członkowie zespołu mają wspólny cel
odpowiedzialność za wybory / decyzje bierze zespół
za osiągane rezultaty odpowiedzialność bierze zespół i jego menedżer
coach zespołowy odpowiada za proces i strukturę
zasada poufności – to co dzieje się w trakcie procesu coachingowego pozostaje w zespole

Team coaching to bardzo dobry sposób na to, by wydobyć z zespołu jego potencjał. Co ważne, w ramach coachingu zespołowego pracujemy z całym zespołem, a nie tylko jego liderem. Pozwala to sprawić, że wszyscy członkowie tej grupy mogą mieć świadomy wpływ na rozwój nie tylko samych siebie, ale też całej grupy. To właśnie oni na początku procesu definiują cele do osiągnięcia, by wspólnie do nich dążyć. Zgodnie z zasadami naszego coachingu zespołowego za osiągane rezultaty odpowiedzialności również nie bierze tylko menedżer, ale wszyscy uczestnicy szkolenia.

Coach zespołowy - jak powinien działać?

Dobry coach zespołowy nie powinien dawać gotowych rozwiązań. Taka osoba zapewnia wsparcie podczas całego procesu coachingu i wskazuje drogowskazy. Nie może jednak pracować za uczestników team coachingu.

 

Osoba odpowiedzialna za team coaching powinna mieć też doświadczenie w pracy z ludźmi. Umiejętności liderskie są niezbędne do tego, żeby wydobyć z trenowanych przez siebie osób drzemiący w nich potencjał i poprowadzić do realizacji założonych przez grupę celów.


Zespół GROW tworzą doradcy biznesowi i trenerzy mający praktyczne doświadczenie w poszczególnych branżach. Decydując się na coaching zespołowy dla osób ze swojej firmy, możesz więc mieć pewność, że osoba, która będzie z Wami pracować, zna się na rzeczy jak nikt inny! Z pewnością wpisze się w misję Twojej firmy!

Kiedy warto zaprosić coacha zespołowego do współpracy?

Bezpłatna konsultacja

Jeśli uważasz, że Twojemu zespołowi potrzebne jest wsparcie w postaci coachingu zespołowego – skorzystaj z bezpłatnej konsultacji

Team coaching — jakie ma to korzyści dla całej firmy?

Coaching zespołowy oraz wszelkiego rodzaju szkolenia to inwestycja w rozwój Twoich pracowników. Ale czy na pewno warto się na nią zdecydować? By się o tym przekonać, warto zapoznać się z zestawieniem korzyści, jakie niesie ze sobą coaching zespołowy.

 

Podstawą jest to, że dochodzi do uspójnienia głównego celu organizacji z założeniami danego zespołu. Coaching pozwala uporządkować prowadzone działania tak, by umożliwiały one skuteczniejsze dążenie do założonych celów. W ramach tego procesu cały zespół ma też możliwość integracji, a co za tym idzie — pracuje nad komunikacją, co przekłada się także na dalszą pracę i ich umiejętności interpersonalne. Wszystko to przekłada się na wzrost zaangażowania i motywacji wszystkich pracowników danego zespołu. Ma to znaczenie nie tylko dla nich, ale też dla zarządzających nimi osób i całej firmy.

Dlaczego warto wybrać szkolenia z naszej oferty?

Jeśli szukasz firmy, która przeprowadzi profesjonalny coaching zespołowy, dzięki któremu Twoi pracownicy zyskają poczucie realnego wpływu na dążenie do określonego celu, zachęcamy do skorzystania z usług GROW. Team coaching oraz wszystkie szkolenia z naszej oferty planowane są tak, by sprostać indywidualnym oczekiwaniom każdego klienta. Przede wszystkim unikamy gotowych rozwiązań. W tym celu, przed przystąpieniem do jakiegokolwiek procesu coachingowego czy szkoleniowego, dokonujemy dokładnej analizy potrzeb danej firmy. Dzięki temu jesteśmy w stanie stworzyć program, który jest w pełni dopasowany do oczekiwań danego klienta.

Coaching zespołowy — razem z nami odkryj potencjał Twojego zespołu

Nasze działanie opiera się na tym, że wierzymy w to, że rozwój człowieka wiąże się z konsekwentną pracą opartą na dążeniu do osiągnięcia danego celu. Właśnie dlatego, zanim zaproponujesz swoim pracownikom specjalistyczne szkolenia, warto uwolnić ukryty w nich potencjał. Umożliwia to coaching zespołowy. Dzięki temu członkowie zespołu zaczną wzajemnie się motywować do tego, by wspólnie osiągnąć założony przez nich cel. Przełoży się to na efektywność ich pracy, co pozytywnie wpłynie na rozwój całej firmy.

Bezpłatna konsultacja

Jeśli uważasz, że Twojemu zespołowi potrzebne jest wsparcie w postaci coachingu zespołowego – skorzystaj z bezpłatnej konsultacji