Coaching menedżerski

Co to jest coaching menedżerski? ​

Coaching menedżerski określany jako executive coaching jest procesem rozwojowym dedykowanym menedżerom. W ramach jego trwania coach wspiera menedżera (coachee) w realizacji celu, określeniu i nazwaniu mocnych stron oraz obszarów do wzmocnienia, radzeniu sobie z osobistymi ograniczeniami, poszerzaniu świadomości klienta, co do różnych możliwości wyboru kierunku, jak i sposobu działania, podtrzymywaniu motywacji do realizacji celu i w konsekwencji podniesieniu efektywności działania menedżera.

Co daje coaching menedżerski?

pomaga menedżerom w realizacji celów zawodowych i osobistych
jest rozwiązaniem dla organizacji w zakresie zwiększania efektywności menedżerów
wspiera w budowaniu skuteczności menedżera w pracy z zespołami
jest narzędziem do znacznie głębszej autorefleksji nad sobą, codziennym działaniem i kontekstem biznesowym
stanowi wsparcie narzędziowe i rozwojowe dla menedżera w zakresie budowania relacji z pracownikami i klientami

Jak pracujemy realizując executive coaching?

Obszary, które poruszamy w ramach coachingu menedżerskiego to m.in. zarządzanie zespołem stacjonarnym, zdalnym oraz hybrydowym, umiejętność zdobywania autorytetu, udzielanie odpowiedzi zwrotnej oraz motywacja pracowników. To jednak tylko niektóre z tematów, które pojawiają się w ramach takich sesji. Wszystko zależy od tego, na jakich problemach do przepracowania skupi się osoba korzystająca z takiego treningu. Executive coaching ma na celu wskazanie obszarów do poprawy oraz znalezienie rozwiązań, które w danym przypadku sprawdzą się najlepiej.

Bezpłatna konsultacja

Jeśli uważają Państwo, że  menedżerom w Państwa organizacjach potrzebne jest wsparcie w postaci executive coachingu skorzystajcie z bezpłatnej konsultacji

Zasady coachingu menedżerskiego

Podstawową zasadą, która obejmuje nie tylko executive coaching, ale też pracę z coachem z zespołem czy też grupą, jest to, że ma on stanowić wsparcie. Nie może proponować gotowych rozwiązań. Coach koordynuje całym procesem, jednak to osoba, która zdecydowała się na taki trening, ma sama określić cele i rozwiązania pozwalające uwolnić swój własny potencjał. Jest to bardzo ważne, ponieważ służy rozwojowi indywidualnemu, z którego czerpie zarówno kierowany przez menedżera zespół, jak i cała firma. Dzięki temu osoba, która przejdzie coaching menedżerskie stanie się bardziej świadomym przywódcą.

Coaching menedżerski kluczem do sukcesu całej firmy

Być może zastanawiasz się, czy faktycznie warto zainwestować w coaching menedżerski dla swoich pracowników. Jest to ważne nie tylko ze względu na ich indywidualny rozwój, ale też osiągnięcie celów całej firmy. 

 

W tak dynamicznych czasach świadomy przywództwa jest podstawą do stworzenia zintegrowanego i skutecznego zespołu. Dotyczy to zarówno osób pracujących stacjonarnie, jak i zdalnie co praktykuje się coraz częściej. W ramach coachingu menedżerskiego, lider nauczy się podejmować właściwe decyzje oraz nawiązać z członkami zespołu relacje pozwalające osiągnąć wspólne cele. Dzięki temu satysfakcję z wykonanych przez siebie zadań będą czerpać wszyscy pracownicy — zarówno menedżer, jak i członkowie jego zespołu.

Dlaczego warto postawić na coaching menedżerski z GROW?

Uważamy, że rozwój człowieka wiąże się z konsekwentną pracą nad obranym celem. Właśnie dlatego staramy się pokazać, że to właśnie coaching menedżerski pozwala wydobyć z osób na kierowniczych stanowiskach najważniejsze umiejętności. Oczywiście warto je wspomóc dodatkowymi szkoleniami, jednak zanim je zorganizujesz w swojej firmie, warto skorzystać z możliwości, jakie daje coaching menedżerski. 

 

Do każdej współpracy podchodzimy indywidualnie. Zarówno przy organizacji szkoleń, jak i przed spotkaniami w ramach coachingu dokonujemy analizy potrzeb danego klienta. Dzięki temu jesteśmy w stanie koordynować coaching w odpowiedni sposób i skierować Cię na drogę rozwojową, która przyniesie najlepsze efekty.

Trenerzy prowadzący executive coaching

Nasz zespół tworzą najlepsi praktycy. Trenerzy pracujący w GROW to specjaliści w poszczególnych branżach, którzy mają doświadczenie w pracy z zespołem oraz z osobami, które nim zarządzają. Właśnie dlatego możesz mieć pewność, że współpraca w ramach coachingu menedżerskiego przyniesie zakładane rezultaty, które przełożą się na sukcesy zarówno na gruncie prywatnym, jak i całej firmy.

Coaching menedżerski i szkolenia dla biznesu

Chcąc osiągnąć jak największą efektywność swoich pracowników trzeba zapewnić im odpowiednie do tego warunki. Poczucie możliwości rozwoju sprawi, że staną się oni zaangażowani w swoją pracę, co pozwoli szybciej osiągnąć zakładane przez firmę cele. Co więcej, dzięki coachingowi zespołowemu cała grupa pracowników będzie w stanie samodzielnie dopracować schematy swojego działania.

 

Właśnie dlatego zachęcamy do tego, by dbać o nieustanny rozwój pracowników — zarówno indywidualny, jak i zespołowy. Możliwe jest to dzięki sesjom w ramach coachingu menedżerskiego oraz udziałowi w szkoleniach dla biznesu, które pozwalają uzupełnić wiedzę oraz zdobyć umiejętności przydatne na danym stanowisku.

Bezpłatna konsultacja

Jeśli uważają Państwo, że  menedżerom w Państwa organizacjach potrzebne jest wsparcie w postaci executive coachingu skorzystajcie z bezpłatnej konsultacji